Jak zacząć wychować swoje dziecko na zdolnego programistę?

programista-dziecko

Jak często widzisz taką scenę? Dziecko trzyma w rączce telefon komórkowy rodzica bądź tablet i ogląda na nim ulubioną bajeczkę bądź słucha muzyki? Ty też na pewno pozwalasz swojemu dziecku w ten sposób spędzać czas, oczywiście jako świadomy i odpowiedzialny rodzic,  w granicach rozsądku.

Żyjemy w świecie nowinek technicznych i taki widok nikogo już nie zaskakuje. A może zainteresowanie Twojej pociechy techniką wykorzystać w inny, bardziej praktyczny i pożyteczny sposób?

Wszak zainteresowania rozwijane od najmłodszych lat często są przyczynkiem do bycia ekspertem w danej dziedzinie w dorosłym życiu. Dlaczego zatem nie postawisz na rozwijanie zainteresowań  i umiejętności informatycznych u Twojej pociechy? Jak to zrobić? Odpowiedź jest banalnie prosta.  Wszystko zaczyna się metodą małych kroków. Zaprzyjaźnij swoje dziecko z  możliwościami jakie daje tablet czy komputer. Zamiast tradycyjnych kredek sięgnij po paint’a . Pokaż swojemu milusińskiemu jak dużo przyjemności można czerpać z rysunków wykonanych metodą graficzną.

Może tam malować czy rysować do woli, a Ty przy okazji zaoszczędzisz sobie sprzątania rozlanych na stół farb czy przewróconego kubka z wodą. Połącz przyjemne z pożytecznym. Komputer uczy bawiąc. Zatem skorzystaj z gier logicznych i naucz swoje dziecko  jak wyglądają poszczególne zwierzęta czy przedmioty, jakie dźwięki one wydają czy też spróbujcie wspólnie dopasować zwierzątko czy przedmiot do właściwego dźwięku bądź miejsca, w którym powinno się znajdować. To będzie wspaniała zabawa dla was obojga. Układajcie wspólnie puzzle, zagrajcie w domino. Łam stereotypy, że dla cztero czy pięcioletniego maluszka tablet czy komórka mogą służyć tylko jako „zapełniacz” czasu do oglądania bajeczek.

‚Tylko od Ciebie zależy czego Twoje dziecko się nauczy i w jaki sposób będzie wykorzystywało komputer. Kształtuj odpowiednio zainteresowania swojego milusińskiego, a kto wie czy za kilka lat nie będziesz dumnym rodzicem uznanego grafika, projektanta, architekta, a może programisty. Tylko od Ciebie zależy jaką pasję wzbudzisz w swoim dziecku. Rób to mądrze i z umiarem. Nie zapominaj przy tym o długich spacerach i zabawach na świeżym powietrzu ze swoim urwisem. Powodzenia!

Facebook